חיפוש
  • Golan Yossifon

משרד התיירות של הפיליפינים (DOT) מציין בימים אלה את חודש המודעות לשימור הסביבה הימית

משרד התיירות של הפיליפינים מציין בימים אלה את חודש המודעות לשימור הסביבה הימית, שמורות הטבע הימיות והעולם התת ימי העשיר והמגוון במדינת ארץ האיים - במסגרת הקמפיין העולמי לשימור הסביבה.


שרת התיירות של הפיליפינים, ברנדטה רומלו פוייאט, ציינה כי "כיבוד האוקיינוס והעולם התת ימי העשיר והמגוון שבו – חייב להיות בעדיפות עליונה של כל תייר שמעוניין להתחבר לעולם התת ימי. אנו מחויבים לשמור ולהגן על הסביבה הימית".

הפיליפינים מהווה גן עדן לצוללים וזוכה בפרסים רבים כאחד מיעדי הצלילה הטובים בעולם. יש בה שוניות אלמוגים יפהפיות ודגה עשירה. איי הפיליפינים נמצאים באזור משולש האלמוגים, אחד מבתי הגידול התת-ימיים המגוונים ביותר בעולם.

יש בה כ-574 מינים של אלמוגים וכ-1400 מינים של דגי שונית אלמוגים. באי קורון למשל ניתן לחזות באוניות הטבועות והמרשימות ממלחמת העולם השנייה. מספר גבוה של כלי שייט יפניים טובעו כאן במהלך מלחמת העולם השנייה וחלקם הגדול מהווה אתרי צלילה מרהיבים ומיוחדים.

שונית טובטהה, המוגנת כפארק לאומי על ידי אונסק"ו, נחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים בעולם עם שוניות אלמוגים מרשימות וצבעוניות ולהקות ענק של דגים. שונית מרהיבה נוספת היא Apo Reef במצר מינדורו עם מבחר ענק של חיים תת-ימיים.

יעד מדהים נוסף הוא אתר מלפאסקווה (Malapascua), מצפון לאי סבו, שם ניתן לצלול עם כרישים. צילום: יעקב בדיאן.